<name lang="ar">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
<name lang="pt">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
<name lang="el">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
<name lang="en">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
<name lang="it">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
<name lang="fr">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
<name lang="pl">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
<name lang="es">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
<name lang="cs">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
<name lang="nl">6ES7 315-1AF03-0AB0</name>
</names>
<informations>Author: The QElectroTech team
License: see http://qelectrotech.org/wiki/doc/elements_license</informations>
<description>
<input x="268" y="-6" size="7" rotate="true" text="MPI"/>
<input x="39" y="-6" size="7" rotate="true" text="24V DC"/>
<input x="301" y="-16" size="9" rotate="true" text="_"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-13" x1="8" y2="-13" x2="12"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-28" x1="53" y2="-28" x2="67"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-28" x1="33" y2="-28" x2="47"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-11" x1="9" y2="-11" x2="11"/>
<input x="63" y="-18.5" size="5" rotate="true" text="M"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-15" x1="6" y2="-15" x2="14"/>
<circle x="67.5" y="-30.5" antialias="true" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" diameter="5"/>
<circle x="47.5" y="-30.5" antialias="true" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" diameter="5"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-28" x1="283" y2="-28" x2="300"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-15" x1="10" y2="-25" x2="10"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-35" x1="281" y2="-29" x2="281"/>
<circle x="7.4999" y="-30.5" antialias="true" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" diameter="5"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-35" x1="279" y2="-29" x2="279"/>
<input x="0" y="24.5" size="9" text="CPU 315"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-35" x1="280" y2="-29" x2="280"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-28" x1="13" y2="-28" x2="27"/>
<arc width="6" x="277" y="-32" antialias="true" height="6" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" start="0" angle="-180"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-28" x1="73" y2="-28" x2="277"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-28" x1="-10" y2="60" x2="-10"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-28" x1="-10" y2="-28" x2="7"/>
<input x="272" y="-18.5" size="5" rotate="true" text="X1"/>
<input x="23" y="-18.5" size="5" rotate="true" text="M"/>
<input x="42" y="-18.5" size="5" rotate="true" text="L+"/>
<circle x="27.5" y="-30.5" antialias="true" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" diameter="5"/>
<input x="0" y="45.5" size="9" rotate="true" text="6ES7 315-2AF03-0AB0"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="60" x1="-10" y2="60" x2="300"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="true" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:thin;filling:none;color:black" y1="-35" x1="277" y2="-31" x2="283"/>
<text x="273" y="-35" size="4" text="9"/>
<line length1="1.5" length2="1.5" antialias="false" end1="none" end2="none" style="line-style:normal;line-weight:normal;filling:none;color:black" y1="-28" x1="300" y2="60" x2="300"/>
<terminal x="30" y="-31" orientation="n"/>
<terminal x="10" y="-31" orientation="n"/>
<terminal x="280" y="-35" orientation="n"/>
<terminal x="50" y="-31" orientation="n"/>
<terminal x="70" y="-31" orientation="n"/>